Odpowiedzialny za fałszywe alarmy bombowe w rękach Policji (ZDJĘCIA i FILM)

17 listopad 2017
Autor: 

15 listopada 2017 roku policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie na początku listopada w Świebodzinie fałszywych alarmów bombowych. Ustalenie kto jest sprawcą oraz gdzie przebywa było możliwe dzięki zintensyfikowanym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. 28-letniemu mieszkańcowi powiatu bytowskiego grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Na początku listopada w szkołach na terenie Świebodzina przez 3 dni regularnie pojawiała się Policja. Miało to związek z przesyłanymi do różnych instytucji informacjami o podłożonym ładunku wybuchowym na ich terenie. Pierwsze dwa alarmy nie precyzowały placówki oświatowej, wobec tego sprawdzone zostały wszystkie szkoły. Pomimo, iż alarmy miały bardzo niski stopień prawdopodobieństwa, to każdy taki sygnał był traktowany bardzo poważnie. Szkoły każdorazowo sprawdzane zostały przez policyjnych specjalistów od pirotechniki z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. W międzyczasie policjanci z Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo Śledczego wraz z Prokuraturą Rejonową ze Świebodzina intensywnie pracowali nad zidentyfikowaniem osoby oraz ustaleniem jej miejsca pobytu. Sprawdzano wszelkie informacje oraz poszlaki. Trop prowadził w różne części kraju. Były to bardzo intensywne działania, w które zaangażowanych było wielu funkcjonariuszy komend wojewódzkich w kraju. Jak wykazało prowadzone śledztwo podejrzewany mężczyzna nie przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Policjanci byli przygotowani na jego powrót do mieszkania. A gdy już się w nim pojawił, został zatrzymany. Pomimo, iż nigdy nie było żadnych ładunków wybuchowych doszło do realnego zagrożenia. Część placówek z powodu alarmów była ewakuowana, uczniowie oraz ich rodzice byli wystraszeni. Powodowało to sytuację, w której policjanci współdziałali w szerokim zakresie korzystając z wiedzy, umiejętności oraz urządzeń technicznych będących w posiadaniu policjantów z innych jednostek w kraju. Wspólne wysiłki w realizowanych czynnościach wykrywczych okazały się wymierne. Zebrane informacje, ich skrupulatna analiza i dynamiczne działania doświadczonych policjantów w terenie skutkowały zatrzymaniem nieodpowiedzialnego mężczyzny, który angażował do działań wiele służb. Na piątek 17 listopada zaplanowane jest posiedzenie w Sądzie Rejonowym w Świebodzinie.

Zgodnie z art. 224 a kodeksu karnego mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 za stwarzanie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach.

źródło: KPP w Świebodzinie

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u