Współpraca dzielnicowego i strażników leśnych doprowadziła do zatrzymania kłusownika

15 grudzień 2017
Autor: 
Pixabay

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Dobiegniewie sierż. szt. Marcin Wichrowski wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Bierzwnik zatrzymali mężczyznę w związku nielegalnym połowem ryb.

Sytuacja miała miejsce nad jeziorem Starzyce leżącym na pograniczu powiatu strzelecko-drezdeneckiego i choszczeńskiego. Dzięki współpracy służb 56-letni kłusownik poniesie teraz konsekwencje.

Kilkanaście zabezpieczonych ryb, m.in. leszcze, karpie i karasie oraz zatrzymany 56-latek, to wynik skutecznej współpracy dzielnicowego Posterunku Policji w Dobiegniewie i funkcjonariuszy Straży Leśnej w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie). We wtorek (12 grudnia) funkcjonariusze wspólnie patrolowali teren leżący na pograniczu powiatów: strzelecko-drezdeneckiego i choszczeńskiego. Na jeziorze Starzyce mundurowi zauważyli mężczyznę w pontonie wyciągającego z wody sieci. Kiedy kłusownik dopłynął do brzegu, tam czekali na niego dzielnicowy i strażnicy leśni. Mężczyzna miał w pontonie kilkanaście ryb i sieci, które służyły mu do nielegalnego połowu. Chwilę później został zatrzymany. Kłusownikiem okazał się 56-latek, mieszkaniec powiatu choszczeńskiego. Kilkanaście minut później na miejscu byli już policjanci z Posterunku Policji w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie), którym dzielnicowy i strażnicy leśni przekazali zatrzymanego.

Mężczyzna usłyszał zarzut związany z nielegalnym połowem ryb, przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos, KPP w Strzelcach Kraj.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u