Zbył zajęte przez komornika sądowego mienie w postaci... 500 kg pstrąga

04 maj 2016
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.

Oskarżony w nieustalonym okresie od 7 sierpnia do 29 września 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w celu udaremnienia wykonania nakazu zapłaty kwoty 69 734,31 zł wraz z ustawowymi odsetkami i kosztami procesu wydanego przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze udaremnił zaspokojenie wierzyciela - zielonogórskiej spółki przez to, że zbył składniki swojego majątku zajęte w sierpniu 2015 r. przez komornika sądowego w postaci 500 kg pstrąga tęczowego.

Zgodnie z przepisami kodeku karnego kto, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu lub innego organu państwowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte lub zagrożone zajęciem, bądź usuwa znaki zajęcia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u