Zaskoczony okradziony...

05 luty 2018
Pixabay

Policjanci z Sulechowa zaskoczyli właściciela skradzionego w Nietkowicach roweru. Odzyskali pojazd zanim pokrzywdzony złożył oficjalne zawiadomienie o jego kradzieży. Sprawcami okazali się dwaj nieletni i ich 17-letni kolega, który będzie odpowiadał jak dorosły. Rower został zwrócony szczęśliwemu właścicielowi.

24 stycznia w Nietkowicach skradziony został wyczynowy rower o wartości 6 tys. zł. pozostawiony na przystanku kolejowym w tej miejscowości. Gdy właściciel odkrył, że jego rower został skradziony wezwał na miejsce policjantów. Ci przeprowadzili niezbędne czynności na miejscu, sporządzili notatkę z ustaleń , a następnie poprosili właściciela o stawienie się komisariacie Policji w Sulechowie i złożenie zawiadomienia.

Jednak nie czekając na zawiadomienie, sulechowscy policjanci rozpoczęli swoje działania operacyjne. Ustalenie sprawców okazało się trudniejsze niż przypuszczali policjanci, ponieważ oprócz informacji od pokrzywdzonego nie mieli żadnego innego punktu zaczepienia. To ich jednak nie zraziło i w ciągu 6 dni ustalili, że sprawcami kradzieży są dwaj nieletni i ich 17-letni kolega, mieszkańcy gminy Sulechów. Ustalili też dane osoby, która kupiła skradziony rower. Żadna z tych osób nie była wcześniej znana Policji.

Gdy policjanci poinformowali właściciela o odnalezieniu i odzyskaniu roweru, ten zaniemówił. Jednocześnie przeprosił policjantów za to, że przez sześć dni nie złożył zawiadomienia o kradzieży, ale jak przyznał, nie wierzył, że policjanci odnajdą rower. Właściciel roweru nie krył zaskoczenia i wdzięczności policjantom.

Dwaj 15-latkowie będą odpowiadać jako sprawcy czynów karalnych i decyzję ich sprawie podejmie sąd rodzinny, natomiast 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły. Usłyszał zarzut kradzieży, a za to przestępstwo grozi według kodeksu karnego kara od 3 miesięcy do 5 lat. W tej sprawie zarzut usłyszał także 20-latek, który kupił skradziony rower. On odpowie za paserstwo, a to przestępstwo zagrożone jest podobnie jak kradzież, karą od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.