Zatrzymany nietrzeźwy kierowca ciężarówki

14 luty 2018

Nowosolscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bacznie przyglądają się autobusom oraz samochodom ciężarowym. Wzmożone kontrole pojazdów o znacznych gabarytach mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach powiatu. Tym razem nowosolska drogówka wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę ciężarówki, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci nowosolskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą cyklicznie wspólne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi szczególna uwagę zwracają na pojazdy o znacznych gabarytach, sprawdzając ich stan techniczny, wyposażenie oraz przewożony ładunek. Oczywistym punktem kontroli jest także sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy oraz posiadanych przez niego uprawnień do kierowania. Dzięki współpracy Policji i Inspekcji Transportu Drogowego możliwe jest przeprowadzenie większej ilości kontroli, co przedkłada się na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów oraz kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. Podczas wtorkowych działań (13 lutego) o godz. 10.30 w Gołaszynie funkcjonariusze skontrolowali kierowcę Scani, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Za swoje zachowanie będzie on musiał odpowiedzieć przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.