Odpowiedzą za rozbój i kradzież (ZDJĘCIA)

27 marzec 2018
Autor: 

Zielonogórscy policjanci zatrzymali troje sprawców rozboju - dwie kobiety i mężczyznę - w niecałą godzinę od zdarzenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W trakcie policyjnej interwencji zatrzymany został także jeden z pokrzywdzonych.

Do zdarzenia doszło w niedziele wieczorem w bloku na jednym z zielonogórskich osiedli, a poinformował o nim dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze jeden z sąsiadów, zaniepokojony odgłosami dobiegającymi z innego mieszkania. Mundurowi dojechali na miejsce w kilka minut, ale sprawcy zdążyli już uciec. W mieszkaniu zastali dwóch mężczyzn. Jak wynikało z przekazanych informacji, jeden z nich wpuścił do mieszkania trójkę sprawców – dwie kobiety i mężczyznę, którzy mieli być ich znajomymi. Po kilku minutach doszło do awantury, a w pewnym momencie trójka gości zaczęła bić jednego z domowników. Następnie napastnicy ukradli mu telefon komórkowy, a wychodząc zabrali także telefon należący do drugiego z mężczyzn.

Policjanci ruszyli na poszukiwanie sprawców. Kilka ulic od miejsca zdarzenia zauważyli dwie kobiety i mężczyznę, odpowiadających rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonych. Podczas legitymowania osób znaleźli przy nich telefony komórkowe. Dwa z nich okazały się tymi, które zabrali z mieszkania po napaści. Sprawcy zostali zatrzymani. Zarówno mężczyzna jak i kobiety usłyszeli zarzuty rozboju i kradzieży. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna i jedna z kobiet są znani Policji, i byli już wcześniej notowani. Druga z kobiet nie była notowana.

W trakcie interwencji zatrzymany został także jeden z pokrzywdzonych mężczyzn, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że był poszukiwany do innej sprawy.

źródło: KMP w Zielonej Górze

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u