Lubuska Policja podsumowuje działania "WIELKANOC" (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2018
Autor: 

Lubuscy policjanci podsumowują działania jakie przeprowadzili w ostatnich dniach. Było to związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach regionu w związku ze wzmożonym ruchem spowodowanym świątecznymi wyjazdami. To były jedne z bezpieczniejszych świąt na lubuskich drogach od lat.

Ponad 170 policjantów ruchu drogowego wspomaganych funkcjonariuszami z innych komórek m.in. Oddziałów Prewencji dbało o bezpieczeństwo zmotoryzowanych na lubuskich arteriach komunikacyjnych. Wielu minione święta zdecydowało się spędzić z rodziną, do spotkania z którą często potrzebne było pokonanie setek kilometrów. To były jedne z bezpieczniejszych świąt na lubuskich drogach od lat choć nie udało się uniknąć jednej tragedii.

Policjanci odnotowali 5 wypadków, w których rannych zostało 10 osób a jedna zginęła. Ten najpoważniejszy wypadek miał miejsce na odcinku drogi wojewódzkiej nr 297 między miejscowością Pasterzowice, a Borowina w powicie żagańskim, gdzie 34-kierujący stracił panowanie nad autem i kilkukrotnie koziołkował. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze ale mimo wysiłków lekarzy jego życia nie udało się uratować. Ciężkie obrażenia odniosła również w tym zdarzeniu 45-letnia kobieta, która przebywa w szpitalu w Nowej Soli. Lubuscy policjanci zatrzymali łącznie 34 kierowców, którzy wcześniej spożywali alkohol i 2 po narkotykach.

Do dwóch, groźnie wyglądającyh zdarzeń doszło w niedzielę, 1 kwietnia. Chwilę po godzinie 18:30 na trasie S3 zderzyły się dwa samochody osobowe, kobieta w widocznej ciąży została przewieziona do szpitala na szczegółowe badania. Kilka godzin później, w Płotach - nietrzeźwy kierujący pojazdem marki Citroen zderzył się z Volkswagenem T6, kierowca wydmuchał blisko 2,6 promila.

Fot. nadkom. Marcin Maludy - Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. / NewsLubuski.pl

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u