Pożar nieużytków w Nowej Jabłonie. Strażacy nie mogli prowadzić działań z ziemi (ZDJĘCIA)

08 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Pożar nieużytków w Nowej Jabłonie. Strażacy nie mogli prowadzić działań z ziemi OSP Przemków

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło w sobotę, 7 kwietnia, około godziny 14:30. Na poradzieckim poligonie w Nowej Jabłonie (powiat żagański) płonęło około 100 hektarów nieużytków. W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało wiele zastępów straży pożarnej oraz samoloty gaśnicze. Sytuację utrudnia fakt, że ze względu na zagrożenie niewybuchami odstąpiono od działań gaśniczych z ziemi.

Do zdarzenia wysłano 12 zastępów straży pożarnej z województwa lubuskiego oraz dolnośląskiego. Dojazd do miejsca pożaru był niemożliwy, dlatego strażacy musieli na miejsce udać się pieszo. To nie jedyny problem, który napotkali ratownicy. Ze względu, że na terenie akcji znajdował się poradziecki poligon odstąpiono od działań ratowniczych. Istniało zagrożenie pozostałymi niewybuchami.

Pożar był bardzo rozległy. Dodatkowo trzeba było jak najszybciej obronić pobliski las. Do działań wysłano 4 samoloty gaśnicze z baz w Zielonej Górze, Lubinie i Wrocławiu. Problem pojawił się pod wieczór, kiedy samoloty musiały wrócić do swoich baz. Ogień nie był jeszcze dobrze opanowany, a działania z ziemi były niemożliwe.

Strażacy przez całą noc nadzorowali teren zdarzenia. Nad ranem, 8 kwietnia, w miejsce pożaru ponownie wysłano samolot typu Dromader, który skutecznie ugasił pojedyncze zarzewia ognia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u