Tragiczny wypadek karetki pogotowia pod Sulechowem. Zginął ratownik medyczny (ZDJĘCIA)

09 maj 2018
Autor:  Redakcja

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę, 9 maja, około godziny 6:40. Karetka jadąca trasą Sulechów-Kije uderzyła w drzewo i przewróciła się na bok. Nie żyje strażak - ratownik medyczny. Kierowce zabrano śmigłowcem LPR do szpitala, a lekarz doznał ogólnych potłuczeń. Droga jest zablokowana.

O godzinie 6:40, na Drodze Wojewódzkiej nr 277 doszło do wypadku. Karetka jadąca w kierunku Sulechowa z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni, następnie na pobocze i uderzyła w drzewo po czym przewróciła się na bok. Siła uderzenia była duża. Karetka została całkowicie zniszczona, a na drogę wyleciał sprzęt medyczny.

Chwilę po zgłoszeniu na miejsce zdarzenia przybyły pierwsze zastępy straży pożarnej z Sulechowa. Wtedy rozpoczęła się prawdziwa walka z czasem. W międzyczasie na miejsce tragedii dotarły ambulanse, patrole policji oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, mimo ogromnego wysiłku ratowników, w wyniku zdarzenia zginął zielonogórski strażak, który na co dzień pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze, był również ratownikiem medycznym w sulechowskim pogotowiu.

Ponadto ranny został kierowca karetki - strażak ochotnik w jednej z zielonogórskich jednostek. Załoga śmigłowca LPR przetransportowała go do szpitala w Zielonej Górze. - Lekarz nie odniósł poważniejszych obrażeń - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska - rzecznik prasowy KMP w Zielonej Górze.

Na miejscu wypadku pracuje prokurator, Grupa Dochodzeniowo-Śledcza oraz policyjni technicy. Przybyli także ratownicy z Zielonej Góry, którzy zabezpieczyli sprzęt medyczny ze zniszczonej karetki.

Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Policja wprowadziła objazdy.

"Specjalista, zawsze gotowy do pomocy" - strażacy, ratownicy i przyjaciele wspominają tragicznie zmarłego Grzegorza...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u