Pożar poddasza budynku w dzielnicy Zielonej Góry - Zatoniu. Jedna osoba poszkodowana (ZDJĘCIA)

13 maj 2018
Autor: 

W niedzielę, 13 maja około godziny 3:30 nad ranem, Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasza budynku w jednej z dzielnic Zielonej Góry - Zatoniu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej w tym ochotników z Ochli oraz Starego Kisielina. Z budynku ewakuowano jedną osobę.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia rozwinęli linię gaśniczą. Sprawiona została również drabina mechaniczna, w miedzyczasie do budynku weszła pierwsza rota strażaków w aparatach ochrony dróg oddechowych. Płonęło poddasze budynku, niezbędna okazała się rozbiórka pokrycia dachowego w celu dotarcia do zarzewi ognia. Z budynku ewakuowana została jedna osoba. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia strażacy zapewnili poszkodowanemu komfort psychiczny, termiczny oraz udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Miejsce zdarzenia zabezpieczali zielonogórscy policjanci, pojawiło się również pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ prądu do budynku. Na miejsce zdarzenia przyjechał przedstawiciel Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego miasta Zielona Góra. 

Poddasze budynku zostanie zabezpieczone przez strażaków folią. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Na czas prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych Droga Wojewódzka numer 283 była zablokowana.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u