22-latek zatrzymany za zabójstwo we Wschowie (ZDJĘCIA)

17 maj 2018
Autor: 

Za zabójstwo odpowie 22-latek, który w nocy podczas spotkania zadał nożem kilka ciosów innemu mężczyźnie. Ten pomimo udzielonej pomocy zmarł w szpitalu. 22-latek po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia był już w rękach wschowskich policjantów. Za zabójstwo grozi mu teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W środową noc, 16 maja koło godziny 2.30 dyżurny wschowskiej Policji odebrał zgłoszenie dotyczące krzyków i hałasów na klatce schodowej w jednym z budynków wielorodzinnych we Wschowie. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli siedzącego pod drzwiami zakrwawionego mężczyznę, na ciele którego widoczne były rany kłute. Wezwano pogotowie ratunkowe.

Komendant Powiatowy Policji we Wschowie ogłosił alarm angażując do działań możliwie jak najwięcej policjantów. Pokrzywdzony 60-letni mieszkaniec Wschowy z licznymi, głębokimi ranami zadanymi nożem kuchennym pomimo udzielonej pomocy zmarł w szpitalu. Prowadzone zintensyfikowane działania spowodowały, że w niespełna dwie godziny od zdarzenia sprawca był już w rękach wschowskich mundurowych.

Policjanci podjęli szereg działań, które naprowadziły ich na trop 22-latka. Mężczyzna został zaskoczony wizytą mundurowych w domu swojej matki. W trakcie wykonywania czynności przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej we Wschowie młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

- Powodem brutalnej agresji okazały się alkohol i konflikty rodzinne. Teraz grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. - podaje podkom. Maja Piwowarska - Rzecznik Prasowy KPP Wschowa

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u