Zmiana operatora numeru 997. Od teraz dodzwonimy się do Gorzowa Wielkopolskiego

17 maj 2018
Autor: 

W czwartek, 17 maja, o godzinie 11 numer alarmowy 997 odbierany przez Dyżurngo Komendy Miejskiej w Zielonej Górze został przełączony do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim. Od teraz dzwoniąc na numer 997 połączymy się De facto z numerem alarmowym 112.

Operator WCPR przesyła do Dyżurnego KMP w Zielonej Górze komunikat w specjalnym programie komputerowym, który natychmiast wyświetla się na monitorze komputera na jego stanowisku. Dyżurny decyduje o podjętym przez policjantów działaniu.

Dzwoniąc pod numer alarmowy 997 musimy pamiętać o dokładnej informacji dotyczącej miejsca zdarzenia, pozwoli to szybciej zidentyfikować miejsce zdarzenia. Pamiętajmy, że informacje będziemy przekazywać osobom spoza naszego powiatu, które nie znają naszych miejscowości i dróg – dlatego trzeba precyzyjnie określać miejsce zdarzenia.

- Pilotażowy program przełączania numeru alarmowego trwa od ubiegłego roku w całym kraju. - dodaje podinsp. Małgorzata Barska z Biura Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Pomysł wydaje się doskonały, lecz czy zawsze jest tak kolorowo? Więcej informacji w artykule: "Już w maju wszystkie telefony na numer 997 odbierze dyspozytor z Gorzowa Wielkopolskiego".

TAGI
MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u