Pościg i strzelanina na ulicach Nowej Soli

23 maj 2018
Autor: 
Pościg i strzelanina na ulicach Nowej Soli Redakcja

Do zdarzenia doszło w środę, 23 maja, o godzinie 8:30. Funkcjonariusz ruchu drogowego nowosolskiej policji skierował do zatrzymania pojazd, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierujący pojazdem postanowił nie zatrzymać się do kontroli. Policjant podjął pościg. Podczas akcji padły strzały, a policjant został ranny.

Kierujący samochodem marki Ford poruszał się z nadmierną prędkością po ulicach Nowej Soli. Jego wykroczenie zauważył policjant, który postanowił przerwać jazdę mężczyzny. Pomimo próby zatrzymania pojazdu kierujący zaczął uciekać. Funkcjonariusz od razu podjął pościg.

Podczas pościgu na parkingu przy ul. Konstytucji 3 Maja w Nowej Soli doszło do zderzenia trzech pojazdów. Uciekający Fordem - 32-letni mieszkaniec Kożuchowa - zderzył się z Volkswagenem Passatem. Chwilę później w VW uderzył policyjny radiowóz. Wtedy kierujący Fordem rozpoczął pieszą ucieczkę, przeskoczył przez płot i biegł w stronę pobliskiego lasu. W jego pojeździe podróżowało jeszcze dwóch pasażerów.

W trakcie ucieczki 32-latek odwrócił się i rzucił w głowę policjanta kamieniem. Funkcjonariusz oddał dwa strzały ostrzegawcze, po czym zatrzymał i obezwładnił uciekiniera. W międzyczasie do pomocy dotarły dodatkowe patrole policji.

Podczas prowadzonych czynności ranny policjant źle się poczuł. Trafił on do szpitala na szczegółowe badania.

Od zatrzymanego mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu. Uciekinier nie chciał poddać się badaniu alkomatem, dlatego została mu pobrana krew do badań. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany.

- Uciekinier został osadzony w policyjnym areszcie. Za czynną napaść na funkcjonariusza, ucieczkę oraz szereg wykroczeń odpowie przed sądem. Sprawę nadzoruje nowosolska prokuratura - podaje st. sierż. Justyna Sęczkowska, Oficer Prasowa KPP w Nowej Soli.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u