26-latek kierujący BMW pod wpływem środków psychotropowych chciał uciekać policji wzdłuż torów

07 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Naćpany 26-latek kierujący BMW chciał uciekać policji wzdłuż torów KPP Żary

Do zdarzenia doszło w środę, 6 czerwca. Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie prowadzili pościg za 26-letnim kierującym BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody mężczyzna chciał uciekać swoim samochodem wzdłuż torów. Tester wykazał, że był pod wpływem środków psychotropowych. Ponadto stróże prawa znaleźli w bagażniku elementy drewnianej wiaty, które pochodziły z kradzieży. Mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pełnili służbę patrolową. Przejeżdżając przez miejscowość Straszów zauważyli oni samochód marki BMW, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierującego tym pojazdem. Mężczyzna jednak zignorował je i kontynuował ucieczkę w kierunku miejscowości Silno Małe.

Kierujący wielokrotnie zajeżdżał drogę funkcjonariuszom, uniemożliwiając im wyprzedzenie go i zatrzymanie. Kiedy 26-latek wjechał na torowisko i chciał kontynuwać ucieczkę wzdłuż torów, policjantom udało zatrzymać się ścigane BMW. Młody kierujący nie był sam, w pojeździe znajdował się również 26-letni pasażer.

Dziwne zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być on pod wpływem narkotyków. Mundurowi przeprowadzili test narkotykowy. Jego wynik był pozytywny i tylko potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się również, że mężczyzna miał już zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

Dodatkowo w bagażniku BMW mundurowi ujawnili drewniane belki oraz skrzynię. Wszystkie przedmioty pochodziły z kradzieży. Były to elementy drewnianej wiaty należącej do jednego z nadleśnictw. Skradzione rzeczy powróciły już do właściciela, a mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje postępowanie przed Sądem.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

 • Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Policjanci w nieoznakowanych i nowoczesnych radiowozach codziennie patrolują ulice Gorzowa i jego okolice. Funkcjonariusze kontrolują kierowców, którzy pozwalają sobie na zbyt wiele. Od początku roku zatrzymali już 515 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To o wiele więcej niż w całym roku 2020. 

 • Uroczystość Wszystkich Świętych 2021 - Informacje o godzinach nabożeństw

  Uroczystość Wszystkich Świętych 2021 - Informacje o godzinach nabożeństw

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u