Nietypowa interwencja strażaków z Sulechowa. Pomagali bocianiej rodzinie (ZDJĘCIA)

25 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Nietypowa interwencja strażaków z Sulechowa. Pomagali bocianiej rodzinie KM PSP Zielona Góra

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 23 czerwca. Do dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pomocy dla bocianiej rodziny, która ulokowała się w Brzeziach k. Sulechowa przy ul. Jana Brzechwy.

Na miejsce wysłano podnośnik hydrauliczny z Sulechowa. Wiszące na słupie gniazdo mogło w każdej chwili runąć na ziemię. Wystarczyło jedynie kilka silnych podmuchów wiatru.

Strażacy rozstawili podnośnik i po chwili byli już przy gnieździe. W środku zastali 4 bocianie maleństwa, dlatego położenie legowiska poprawiali z należytą ostrożnością. Na koniec wszystko zostało jeszcze sprawdzone, aby mieć pewność, że gniazdo nie osunie się.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u