Obywatel Litwy ukradł samochód w Niemczech. Został zatrzymany po pościgu (ZDJĘCIA)

25 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Obywatel Litwy ukradł samochód w Niemczech. Został zatrzymany po pościgu SG

W czwartek, 21 czerwca, funkcjonariusze Polsko-Niemieckiej Placówki SG w Świecku zatrzymali po pościgu 20-letniego Litwina, który uciekał pojazdem skradzionym w Niemczech. Wartość Volswagena szacuje się na ponad 300 000 złotych.

Funkcjonariusze wytypowali do kontroli wjeżdżający do naszego kraju kamper Volkswagen California poruszający się na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierujący samochodem nie zatrzymał się na wezwanie mundurowych i z dużą prędkością oddalił się w kierunku Zielonej Góry. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg i po chwili zatrzymali uciekający samochód.

- Kierowcą pojazdu był 20-letni Litwin, który nie posiadał żadnych dokumentów Volkswagena. W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się, że samochód ma założone fałszywe numery rejestracyjne, gdyż został skradziony na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość odzyskanego auta to 300 000 zł - mówi kpt. Rafał Potocki, Rzecznik Prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obywatel Litwy został zatrzymany. Z kolei zabezpieczony na strzeżonym parkingu samochód zostanie wkrótce zwrócony właścicielowi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KPP w Słubicach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u