Narkotyki bez adresu. Wszystkie odnaleziono w busie wracającym z Holandii (ZDJĘCIA)

26 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Narkotyki bez adresu. Wszystkie odnaleziono w busie wracającym z Holandii Urząd Celno-Skarbowy

Amfetaminę w proszku i w płynie oraz susz marihuany znaleźli funkcjonariusze lubuskiej służby celno-skarbowej w busie powracającym z Holandii. Pojazd został zatrzymany w okolicach dawnego przejścia granicznego w Świecku.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 17 czerwca, około godziny 7:00. Do kontroli zatrzymany został bus z 9 pasażerami powracającymi z Holandii. - Już wstępne sprawdzenie bagażu podróżnych ujawniło w jednej z toreb, wśród słodyczy i zabawek, hermetycznie zapakowany worek z zielonym suszem. Na przesyłkę podobno miał czekać ktoś na dworcu w Warszawie - mówi insp. Sylwester Skórski, Naczelnik Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Funkcjonariusze zadecydowali o konieczności skierowania pojazdu wraz z pasażerami do pomieszczenia szczegółowej kontroli na terminalu w Świecku. Dalsze czynności doprowadziły do ujawnienia w kolejnej walizce także amfetaminy w postaci roztworu oraz suszu marihuany. Łącznie zatrzymano 1,6 kg amfetaminy w proszku, ponad tysiąc gramów w płynie oraz blisko 1 kg suszu marihuany. Wstępnie oszacowana wartość narkotyków to 90 tys. złotych.

Dalsze czynności procesowe, zmierzające do wyjaśnienia wszystkich wątków, prowadzone są pod nadzorem prokuratury. - Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła na postawienie już teraz pierwszych zarzutów w tej sprawie - dodaje insp. Skórski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u