Zielonogórscy policjanci prowadzili działania "Smog". Kontrolowali emisję spalin do atmosfery i stan techniczny (ZDJĘCIA)

28 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Zielonogórscy policjanci prowadzą działania "Smog". Kontrolują emisję spalin do atmosfery i stan techniczny KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili w środę, 27 czerwca, działania "Smog", podczas których kontrolowali poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na sprawność układu wydechowego, a w działaniach wykorzystywali specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

- Głównym celem działań jest ujawnianie nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym, a w szczególności eliminowaniem z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji. Podczas działań policjanci zwracali swoją uwagę również na stan trzeźwości kierujących.

Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali układy wydechowe pod kątem nadmiernej emisji spalin do atmosfery. Przy pomocy dymomierza i analizatora spalin badali oni czy kontrolowane samochody nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. W międzyczasie sprawdzano stan ogumienia oraz prawidłowe oświetlenie i oznakowanie pojazdów.

- Kierujący, których pojazdy nie spełniają wymogów określonych przepisami prawa, muszą liczyć się z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. Ponadto kierujący może zostać ukarany za zły stan techniczny pojazdu mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych - dodaje podinsp. Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u