Zielona Góra 112 informuje... Pożar pustostanu w Zielonej Górze. To już nie pierwszy raz... (ZDJĘCIA)

16 maj 2016
Zielona Góra 112

Dziś około godziny 17:45 doszło do pożaru w pustostanie przy ulicy Sowińskiego.

Do gaszenia ognia zadysponowano 3 zastępy Straży Pożarnej z JRG 1 w Zielonej Górze. Paliła się tylna część pustostanu. Z uwagi na ograniczony dostęp do budynku, strażacy musieli wyburzyć zamurowane okno. Dla mieszkańców pobliskiej kamienicy to nie nowość, jak relacjonuje jedna z lokatorek, pustostan pali się co kilka miesięcy…

- Ostatni raz paliło się tutaj dokładnie 15 marca 2016 roku - informują sąsiedzi. Mieszkańcy wspominają również tragiczny pożar, który miał miejsce kilka lat temu. Wówczas w pożarze zginęły 2 osoby, prawdopodobnie były pod wpływem środków odurzających.

Pomimo zamurowanych okien i drzwi od ulicy Sowińskiego, do budynku można wejść, a raczej przecisnąć się, od strony ulicy Drzewnej, choć mieszkańcy od lat próbują zablokować również i to wejście. Niestety bezskutecznie. Młodzież, osoby bezdomne i narkomani skutecznie im to uniemożliwiają.

- W pustostanie odbywają się libacje alkoholowe - informują sąsiedzi - piją również dzieci w wieku 12 lat! Zimą swoje lokum znajdują tutaj również bezdomni. Zażywanie narkotyków w tym miejscu również nie jest nowością. Wzywane w tych przypadkach Policja i Straż Miejska nic z tym nie robią. W obrębie pustostanu szerzą się również akty wandalizmu, wybite szyby w zaparkowanych nieopodal pojazdach to prawie codzienność. Właścicielem pustostanu jak również należącej do niego działki jest osoba mieszkająca w Kanadzie. Pisma, petycje i prośby mieszkańców niestety nic nie dają.

info: Zielona Góra 112

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u