Recydywista okradał pacjentów zielonogórskiego szpitala. Brał wszystko co spotkał na swojej drodze. Usłyszał już 16 zarzutów

20 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Recydywista okradał pacjentów zielonogórskiego szpitala. Brał wszystko co spotkał na swojej drodze KMP Zielona Góra

Policjanci z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze zatrzymali 34-letniego recydywistę mającego na swoim koncie liczne kradzieże i włamania. Pokrzywdzonymi byli głównie pacjenci zielonogórskiego szpitala. Mężczyzna kradł wszystko co spotkał na swojej drodze. Usłyszał już 16 zarzutów. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa kradzieży na szkodę pacjentów szpitala w Zielonej Górze była wyjaśniana już od dłuższego czasu. Nieznany sprawca chodził po szpitalu udając odwiedzającego, a gdy zauważył pusty pokój wchodził do środka i wykorzystując nieobecność pacjentów kradł wszystko co zauważył. - Najczęściej ginęły portfele, torebki i saszetki z dokumentami. Ponadto mężczyzna wielokrotnie wykorzystywał skradzione karty płatnicze. Wartość spowodowanych strat szacuje się na kilka tysięcy złotych - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci kryminalni wytypowali potencjalnego sprawcę. Po sprawdzeniu okazało się, że ich podejrzenia były trafne. Sprawcą kradzieży okazał się znany policjantom 34-letni zielonogórzanin, który wcześniej był już notowany za podobne przestępstwa.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 34-latek miał już wystawiony nakaz odbycia kary 1,5 roku za wcześniejsze przestępstwa.

- Policjanci w prowadzonym postępowaniu zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 16 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniami. W związku z tym, że będzie odpowiadał on w warunkach recydywy, kara pozbawienia wolności w tym przypadku może wynieść nawet do 15 lat - dodaje podinsp. Stanisławska.

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze po zapoznaniu się z materiałami sprawy zdecydował uwzględnić wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u