Jechał całą szerokością jezdni. Był pijany, miał 3 promile alkoholu

20 lipiec 2018
Autor: 
Jechał całą szerokością jezdni. Był pijany, miał 3 promile alkoholu KPP Krosno Odrzańskie

Nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca opla, który pijany wsiadł za kierownicę auta. Mając trzy promile jechał drogą krajową całą szerokością jezdni, od krawędzi do krawędzi. Został zatrzymany przez policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego krośnieńskiej komendy, którzy patrolowali wieczorem ten rejon. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania pijanego kierowcy opla, doszło w czwartek, 19 lipca, w nocy. Policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego krośnieńskiej komendy w pewnym momencie zauważyli jak na drodze krajowej za miejscowością Połupin w kierunku Zielonej Góry jedzie pojazd, poruszający się całą szerokością jezdni, jadąc od krawędzi do krawędzi.

Policjanci natychmiast zareagowali, dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Z uwagi, iż mężczyzna będąc na rondzie nie panował zbytnio nad kierownicą, jeden z funkcjonariuszy wykorzystując jego wolną jazdę, wyskoczył z radiowozu, podbiegł do auta, a następnie wyciągnął kierowcy kluczki ze stacyjki.

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało, miał w organizmie trzy promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, natomiast pojazd trafił na policyjny parking.

- Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. - podaje asp. szt. Justyna Kulka - Rzecznik Prasowy KPP Krosno Odrzańskie.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u