Budowa mostu w Przetocznicy idzie pełną parą. Zastąpi on wysłużoną, drewnianią przeprawę w Ołoboku

20 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Budowa mostu w Przetocznicy idzie pełną parą. Zastąpi on wysłużoną, drewnianią przeprawę w Ołoboku UMWL

Trwa budowa mostu w Przetocznicy. Projekt jest odpowiedzią na coraz większy ruch samochodowy w regionie. Wartość umowy na realizację tego zadania to blisko 9 milionów złotych.

W ostatnich latach stwierdzono znaczny wzrost natężenia ruchu na drodze wojewódzkiej nr 276. Droga ta stanowi najkrótsze połączenie pomiędzy Krosnem Odrzańskim i Świebodzinem oraz jest alternatywną w stosunku do dróg krajowych. Obecnie ruch odbywa się mostem w Ołoboku, jednak drewniany podkład mostu jest regularnie uszkadzany przez intensywny ruch ciężkich pojazdów. Tym samym istniejąca konstrukcja jest niewystarczająca.

Budowa nowego obiektu w Przetocznicy pozwoli na skierowanie ruchu na przeprawę o normatywnych parametrach, przystosowaną do panujących warunków. Pozwoli też na ominięcie niebezpiecznego łuku poziomego, co wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje budowę obiektu mostowego o długości 64,50 metrów i szerokości 12,84 m wraz z odcinkami dróg dojazdowych i parametrach, które nie będą wymuszać redukcji prędkości. Oprócz tego wykonane zostaną zjazdy zapewniające dojazd do pobliskich nieruchomości, ciągi dla pieszych, dwie zatoki autobusowe oraz niezbędne oznakowanie.

Stary odcinek drogi zostanie w przyszłości zaadaptowany na ścieżkę rowerową, a istniejący obecnie most będzie mógł stanowić atrakcję turystyczną, ponieważ obiekt jest elementem Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Planowany termin zakończenia robót to 8 marca 2019 roku. Obecnie zaawansowanie procentowe robót wynosi około 60%.

Warto wspomnieć, że w międzyczasie trwają prace nad budową mostu w Milsku. Po interwencjach marszałek województwa i półrocznej wymianie pism z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz rządem, udało się uzyskać decyzję, która nie zablokuje budowy. Inwestycja może się jednak opóźnić o około pół roku. Więcej informacji w artykule: "Dobra decyzja dla mostu na Odrze w Milsku. Można kontynuować jego projektowanie".

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u