Kolizja dwóch samochodów osobowych koło Świdnicy pod Zieloną Górą. Jeden z nich dachował (ZDJĘCIA)

23 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Kolizja dwóch samochodów osobowych koło Świdnicy pod Zieloną Górą. Jeden z nich dachował Alan Białek

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 lipca. Po godzinie 16:00 tuż przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 27 z drogą wojewódzką nr 282 (trasa od Wilkanowa) zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował. Na trasie tworzą się korki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Mercedes jechała od Wilkanowa w kierunku Świdnicy. Gdy była na pasie rozbiegowym nie popatrzyła w lusterko i zaczęła wykonywać manewr skrętu w prawo na drogę K-27. W ten sposób wjechała wprost pod nadjeżdżającą Skodę i uderzyła ją w przedni, lewy bok. Skoda wpadła do rowu, a Mercedes zdążył jeszcze obrócić się i dachować.

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze oraz zastęp ochotników ze Świdnicy. Przybył również prywatny, motocyklowy ambulans oraz podstawowy zespół pogotowia z ratownikami medycznymi. Wszystkie osoby wyszły z pojazdów o własnych siłach jeszcze przed przyjazdem służb. Nikt z uczestników nie doznał żadnych, poważnych obrażeń.

Zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja. Na miejscu cały czas pracują funkcjonariusze z zielonogórskiej drogówki. Zablokowany jest jeden pas ruchu w kierunku Świdnicy. Na trasie tworzą się małe korki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u