Duży słup dymu nad Sulęcinem. Płonął sklep RTV/AGD. Dach zawalił się do środka (ZDJĘCIA)

08 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Duży słup dymu nad Sulęcinem. Płonął sklep RTV/AGD. Dach zawalił się do środka OSP Torzym

Do zdarzenia doszło w środę, 8 sierpnia. Tuż nad ranem około godziny 4:00 do dyżurnego operacyjnego sulęcińskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze sklepu RTV/AGD przy ulicy Żeromskiego. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej z całego powiatu.

Pożar bardzo szybko rozprzestrzeniał się po całym obiekcie. Ogniem zajął się również dach, który zawalił się do środka. Nad Sulęcinem unosił się ogromny słup gęstego dymu.

Dyżurny zadysponował do działań 7 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu. Prężnie działali zawodowcy jak i ochotnicy. Strażacy, którzy pracowali bezpośrednio w strefie zadymienia byli wyposażeni w aparaty powietrzne.

Działania gaśnicze prowadzono przy użyciu linii gaśniczych z zewnątrz oraz z podnośnika hydraulicznego. - Ze względu na wysoką temperaturę musieliśmy schładzać sąsiadujące budynki - mówi st. kpt. Waldemar Konieczny, Komendant Powiatowy PSP w Sulęcinie.

Po 3 godzinach działań sytuacja pożarowa została opanowana. Wtedy dowódca akcji zdecydował się na wpuszczenie ratowników do środka obiektu, gdzie przy pomocy kamery termowizyjnej dokładnie sprawdzali oni, a następnie gasili pozostałe zarzewia ognia.

Działania na miejscu zdarzenia trwały łącznie przez około 5 godzin. Budynek wraz ze sprzętem spłonął doszczętnie. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Ustali to policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

Ulica Żeromskiego na czas prowadzenia działań była zablokowana. Później strażacy rozstawili mostki przejazdowe, po których bezpiecznie mogły przejeżdżać samochody.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.