Poważny wypadek w Jeleniowie pod Zieloną Górą. Ciężarówka wbiła się w naczepę drugiego zestawu (ZDJĘCIA)

10 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Wypadek w Jeleniowie pod Zieloną Górą. Ciężarówka wbiła się w naczepę drugiego zestawu Redakcja

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 sierpnia. Po godzinie 7:15 w podzielonogórskim Jeleniowie kierujący ciężarówką z impetem wbił się w drugi zestaw przewożący drewno. Jedna osoba została ranna. Droga jest zablokowana.

Do wypadku doszło na prostej drodze w Jeleniowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Scanią chciał wjechać do centrum wsi. W tym celu zaczął on zwalniać tuż przed skrzyżowaniem. Nie zauważył tego kierowca DAF-a, który z impetem uderzył w naczepę poprzedzającego go zestawu. Ciągnik siodłowy oraz przyczepa została mocno zniszczona.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz ochotników z Ochli i Świdnicy. Do akcji wysłano również zespół pogotowia oraz zielonogórską drogówkę. W wyniku wypadku ranny został kierujący DAF-em. Był półprzytomny, ostatkiem sił nawiązywał kontakt z ratownikami. W stanie ciężkim został on przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze.

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu cały czas pracują służby ratownicze. Ponadto trzeba będzie całkowicie rozładować obie ciężarówki.

Godzina 12:00 - W miejscu wypadku wprowadzona została wahadłowa organizacja ruchu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u