Obywatel Niemiec wyprzedzał na przejściu dla pieszych, a później jechał blisko 220 km/h (FILM)

04 wrzesień 2018
Autor: 
Niemiec wyprzedzał na przejściu dla pieszych, później jechał blisko 220 km/h KPP Strzelce Krajeńskie

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i na "podwójnej ciągłej", chwilę później jazda z prędkością niemal 220 km/h. To bilans wykroczeń, których dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca Mercedesa. 51-letni obywatel Niemiec za nic miał obowiązujące przepisy. Jego niebezpieczną jazdę, w porę przerwali policjanci.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 1 września, chwilę przed godziną 12:30. - Uwagę policjantów patrolujących nieoznakowanym radiowozem ruch na drodze krajowej nr 22 zwrócił osobowy Mercedes, którego kierowca tak bardzo się spieszył, że postanowił wyprzedzić jadące przed nim pojazdy na przejściu dla pieszych oraz na linii podwójnej ciągłej - mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

To jednak nie koniec. Kiedy mundurowi postanowili zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę do kontroli, okazało się, że nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ mężczyzna jechał z prędkością niemal 220 km/h. Pomiar z wideorejestratora wskazał, że była to prędkość niemal 218,9 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą Mercedesa siedział 51-letni obywatel Niemiec. - Mężczyzna tłumaczył policjantom swoje niebezpieczne zachowanie na drodze tym, że bardzo spieszy się do pracy. Policyjna kontrola z całą pewnością ostudziła jego pośpiech, bo za wykroczenia, które popełnił został ukarany mandatem w kwocie 1000 złotych - informuje Bartos.

 • Wjechał Audi na teren Pałacu w Zatoniu i poszedł zwiedzać. Dostał 5 tys. złotych mandatu!

  Wjechał Audi na teren Pałacu w Zatoniu i poszedł zwiedzać. Dostał 5 tys. złotych mandatu!

  Wjechał na teren Parku w zielonogórskim Zatoniu i zaparkował samochód na środku drogi. Mężczyzna dostał 5 tysięcy złotych mandatu!

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u