Zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich (ZDJĘCIA)

19 maj 2016
KMP Jaworzno

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej razem z policjantami KMP w Jaworznie zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. Wartość roślin szacowana jest na ponad pół miliona złotych.

Wspólne działania funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Śledczego NoOSG w Kośnie Odrzańskim i kryminalni z Jaworzna prowadzili w miniony weekend. Już wcześniej ustalono, że w jednym z domów jednorodzinnych w Mysłowicach może być prowadzona profesjonalna uprawa konopi indyjskich w specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeniach.

14 maja br. strażnicy graniczni i policjanci przeszukali posesję i ujawnili nielegalną uprawę konopi. Pomieszczania, w których znajdowała się plantacja wyposażone były w instalację oświetleniową i grzewczą oraz systemy nawiewowe, nawilżania i nawożenia. Zabezpieczono 327 krzaków konopi w różnym stadium ich rozwoju i 15 kilogramów gotowego już suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na ponad pół miliona złotych.

Właściciele posesji, 37-letni mężczyzna i jego 30-letnia żona, zostali zatrzymani. Oboje usłyszeli już zarzuty uprawy, posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Jaworznie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu małżeństwa na okres trzech miesięcy. Kobieta i mężczyzna mogą spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u