Próbował włamać się do pawilonu handlowego. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że jest poszukiwany listem gończym

06 wrzesień 2018
Autor: 
Próbował włamać się do pawilonu handlowego. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że jest poszukiwany listem gończym Lubuska Policja

Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali 58-latka, który podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany listem gończym. Po udzielonej mu przerwie nie powrócił do zakładu karnego. Może mu teraz grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy, 3 września przed północą. Dyżurny żarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o próbie włamania do pawilonu handlowego położonego przy jednej z ulic w Żarach. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Po przeszukaniu terenu, za sklepem w pobliskich krzakach zauważyli ukrywającą się osobę, która leżała na ziemi. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca usiłował włamać się do obiektu po uprzednim wybiciu szyby od drzwi wejściowych, uszkodził kłódki od krat zabezpieczających, jak również przedostał się do pomieszczenia technicznego, skąd usiłował przebić się przez ścianę do sąsiadującej hali sprzedażowej. Mężczyzna - 58-letni mieszkaniec Żar został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że był on poszukiwany listem gończym. Nie powrócił do zakładu karnego po udzielonej mu przerwie jak również miał do odbycia cztery miesiące kary pozbawienia wolności. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo 58-latkowi może grozić do 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na działanie w warunkach recydywy. Mężczyzna z powrotem trafił do aresztu.

Źródło: kom. Aneta Berestecka Komenda Powiatowa Policji w Żarach

2

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u