Ukradli płytę nagrobną żeby wykonać zamówienie. Zatrzymali ich policjanci kryminalni

06 wrzesień 2018
Ukradli płytę nagrobną żeby wykonać zamówienie. Zatrzymali ich policjanci kryminalni KPP Sulęcin

Do niecodziennej kradzieży doszło w połowie lipca, w jednej z miejscowości powiatu sulęcińskiego. Rodzina, która przyszła na grób zmarłego odkryła, że płyta nagrobna zniknęła. Już kilka dni po zgłoszeniu sprawy na Policję, sulęcińscy kryminalni ustalili podejrzanych i odzyskali utracone mienie. Mężczyźni za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

W połowie lipca rodzina, zmarłego przed kilkoma miesiącami mężczyzny, udała się na jego grób. Po przybyciu na miejsce, nie mogli oni uwierzyć własnym oczom. Nowa, granitowa płyta nagrobna zniknęła. Pozostała jedynie uszkodzona głowica nagrobka.

Zrozpaczona rodzina zgłosiła sprawę na Policję. Do działania ruszyli sulęcińscy kryminalni. W wyniku pracy operacyjno–rozpoznawczej dotarli oni do jednego z mężczyzn, którego podejrzewali o dokonanie kradzieży, jak się okazało słusznie. 33–latek prowadził zakład kamieniarski. W ostatnim czasie otrzymał zamówienie na nietypowy nagrobek, którego realizacji się podjął. Jednak materiał do wykonania zamówienia pozyskał w niestandardowy sposób.

Wspólnie ze sowim pracownikiem udali się na obchód po cmentarzach na terenie powiatu sulęcińskiego. Na jednym z nich znaleźli płytę, która idealnie odpowiadała wymaganiom klienta. Pod osłoną nocy, wrócili na nekropolię i zdemontowali płytę nagrobną. Mężczyzna oczyścił nagrobek, a po kilku dniach zamontował jako nowy, wykonany na zamówienie w innym miejscu pochówku. Drugi z mężczyzn po dokonaniu kradzieży ukrywał się przed Policją.

Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów. Płyta wróciła do właścicieli. Sprawcy odpowiedzą za ograbienie miejsca spoczynku zmarłego, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Z uwagi na kryminalną przeszłość obu podejrzanych, wyrok może zapaś w tzw. recydywie.

- To zdarzenie pokazuje, że dla niektórych ludzi nie ma świętości. Liczy się tylko zysk, nie ważne czyim kosztem. - dodaje sierż. Klaudia Richter - Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.