Zielonogórscy policjanci przygotowani do Winobrania

06 wrzesień 2018
Zielonogórscy policjanci przygotowani do Winobrania KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci są już przygotowani do imprez związanych z obchodami Dni Zielonej Góry. Komendant Miejski Policji mł. insp. Jarosław Tchorowski podczas odprawy służbowej dał ostatnie wskazów i sprawdził gotowość podległych służb do działań.

Trwają ostatnie przygotowania do tegorocznego Winobrania. Zielonogórscy policjanci podczas odpraw dopracowują ostatnie szczegóły zabezpieczenia imprez i dyslokacji służb podczas wszystkich dni i imprez towarzyszących. Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta, a także osobom, które w tym dniach odwiedzą Zieloną Górę, do służby zostanie skierowanych 100 policjantów dziennie, a podczas weekendów nawet 150 policjantów. O bezpieczeństwo na Jarmarku Winobraniowym, a także podczas wszystkich imprez towarzyszących będą dbać zarówno mundurowi jak i policjanci "po cywilnemu".

Podczas tegorocznego Winobrania zielonogórskich policjantów wspomagać będą słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, a ponadto policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego, kilku komend powiatowych województwa lubuskiego oraz policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady.

Policję w działaniach na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników jak co roku wspierać będą także inne służby, które delegują do pomocy swoich funkcjonariuszy. Jak co roku wraz z policjantami współdziałać będą Ratownicy ze Sztabu Ratownictwa Zielona Góra, Żandarmeria Wojskowa i funkcjonariusze Straży Granicznej. Policjantów ruchu drogowego wspomagać będą inspektorzy Transportu Drogowego.

Główny sztab winobraniowy będzie mieścił się w komendzie miejskiej i będzie działał niezależnie od dyżurnego jednostki. Część policyjnych patroli będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników oraz zabezpieczenie imprez związanych z Winobraniem, natomiast dyżurny jednostki będzie kierował patrole do bieżącej obsługi zdarzeń na terenie miasta i powiatu.

W tym roku ogromnym wsparciem dla policjantów i służb porządkowych będzie miejski monitoring, którego sieć składająca się z kilkudziesięciu kamer o doskonałej jakości obrazu jest rozmieszczona m.in. w obrębie deptaka i jego okolicach. Kamery monitorujące nagrywają to co dzieje się w mieście, a osoby je obsługujące będą miały za zadanie natychmiast powiadamiać policjantów, gdy tylko zauważą coś niepokojącego.

- Świadomość obecności nowoczesnego miejskiego monitoringu z pewnością ostudzi zapał osób chcących zachowywać się niezgodnie z prawem. - dodaje podinsp. Małgorzata Stanislawska - Rzecznik Prasowy z KMP w Zielonej Górze.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u