Pijany 22-latek uderzył w słup i zatrzymał się na płocie. Uciekał przez wybitą szybę

10 wrzesień 2018
Pijany 22-latek uderzył w słup i zatrzymał się na płocie. Uciekał przez wybitą szybę

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 września, około godziny 20:00. W miejscowości Radzyń (gmina Sława) na odcinku drogi wojewódzkiej nr 318 pijany kierujący tzw. "dostawczakiem" uderzył w betonowy słup sieci energetycznej. Odbił się od niego i zatrzymał dopiero na ogrodzeniu posesji.

- Kierowca Iveco poruszał się z nadmierną prędkością. Na łuku drogi stracił on panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg - mówi podkom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji. Mężczyzna wjechał na chodnik i uderzył przodem auta w betonowy słup linii energetycznej. Następnie odbił się od niego i zatrzymał dopiero na pobliskim ogrodzeniu.

Na miejsce zdarzenia najechał patrol policji. Gdy tylko pijany 22-latek zauważył funkcjonariuszy, od razu rzucił się do ucieczki wyskakując przez rozbitą szybę pojazdu. Pościg nie trwał długo i już po chwili mężczyzna siedział w policyjnym radiowozie.

Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. - Mężczyźnie grozi teraz kara grzywny oraz ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 - dodaje Piwowarska.

- Całe szczęście, że nikt nie szedł chodnikiem. Przecież wszystko mogłoby skończyć się bardzo tragicznie - relacjonuje świadek zdarzenia.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u