Zielona Góra: Bezdomny dotkliwie pobił 33-latka, bo był "uciążliwym lokatorem pustostanu"

18 wrzesień 2018
Autor: 
Zielona Góra: Bezdomny dotkliwie pobił 33-latka, bo był "uciążliwym lokatorem pustostanu" KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę bez stałego zamieszkania, który dotkliwie pobił 33-latka, ponieważ miał być "uciążliwym lokatorem pustostanu". Sprawca usłyszał już zarzuty, a sąd zdecydował o oddaniu go pod dozór policji.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 16 września. Policjanci otrzymali informację, że w okolicach dworca PKP nieznany sprawca dotkliwie pobił 33-letniego bezdomnego. Funkcjonariusze szybko podjęli działania operacyjne i ustalili kim był napastnik. - Sprawcą okazał się 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mundurowi zatrzymali go kilka godzin później - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

42-letni sprawca nie był wcześniej znany policji, ani notowany. - Z jego relacji wynikało, że obaj mężczyźni wraz z innymi osobami pomieszkiwali w pobliskim pustostanie. 33-latek miał być uciążliwym lokatorem i nie reagował, gdy zwracano mu uwagę - dodaje Stanisławska.

W pewnym momencie, 42-latek nie wytrzymał i zaczął go bić, a później kopać, czego następstwem był między innymi złamany nos, uszkodzenie oczodołu, kości twarzoczaszki i żeber oraz ogólne potłuczenia. Pomimo dość rozległych obrażeń 33-latek nie szukał pomocy. Pogotowie wezwali dopiero budowlańcy, którzy idąc do pracy znaleźli pobitego mężczyznę na budowie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. - Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u