Pożar na balkonie w bloku przy ul. Kokosowej w Zielonej Górze. Ogień wchodził na elewację (ZDJĘCIA)

18 wrzesień 2018
Autor: 
Pożar na balkonie w bloku przy ul. Kokosowej w Zielonej Górze. Ogień wchodził na elewację Redakcja

We wtorek, 18 września, w bloku przy ul. Kokosowej w Zielonej Górze doszło do pożaru balkonu na drugim piętrze. Początkowo paliła się suszarka na ubrania. Z czasem ogień rozprzestrzeniał się na elewację budynku. Na miejscu działały 3 zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego operacyjnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze około godziny 15:45. Na początku zapaliła się suszarka na ubrania, a po chwili ogień rozprzestrzeniał się na elewację bloku. - Wszystko wyglądało bardzo poważnie - relacjonuje świadek zdarzenia.

Do działań wysłano 3 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze. Strażacy od razu rozwinęli linię gaśniczą szybkiego natarcia i próbowali opanować pożar z dołu. W międzyczasie rozstawiona została drabina mechaniczna, z której można było prowadzić skuteczniejsze działania.

Już po kilku minutach sytuacja została całkowicie opanowana. Mieszkanie zostało mocno zadymione. - Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się do środka. Nadpalona została jedynie elewacja budynku. W lokalu nikogo nie było - mówią strażacy.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Świadkowie przypuszczają, że winnym zdarzeniu jest niedopałek papierosa, który mógł spaść z innego balkonu lub jakieś złośliwe działanie. Sprawę wyjaśni zielonogórska policja.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u