Pszczew: Skradziono chorego konia. Właścicielka błaga o pomoc. Liczy się każda godzina (ZDJĘCIA)

18 wrzesień 2018
Autor: 
Pszczew: Skradziono chorego konia. Właścicielka błaga o pomoc. Liczy się każda godzina Nikola Frankowska, archiwum

W niedzielę, 16 września, w godzinach wieczornych z ośrodka wypoczynkowego w Pszczynie skradziono chorego konia - wałacha. Chrobry (Myszak) ma 23 lata. Każda doba w rękach porywaczy to dla niego wielkie zagrożenie. Właścicielka prosi o pomoc.

Z relacji świadków wynika, że ktoś przymierzał się do kradzieży, ponieważ dzień wcześniej obserwował pastwisko dla koni. Ta sama osoba w nocy z niedzieli na poniedziałek miała podjechać w pobliże ośrodka nieznanym pojazdem i wtedy dokonać kradzieży. - Z tyłu pastwiska połamano szlaban. Tuż obok widać ślady kopyt, które nagle się urywają. Zaraz za nimi są już tylko ślady kół - mówi Nikola Frankowska, właścicielka konia.

Koń jest bardzo ufny i przyjacielski, lecz bardzo nerwowy bez swojego stada. Chrobry potrzebuje natychmiastowego podania leku, dlatego każda doba w rękach porywaczy jest dla niego ogromnym zagrożeniem. Jeśli choroba nawróci to Myszak zginie w męczarniach.

- Policja pytała o wartość wałacha, dla nas jest on bezcenny. Proszę porywaczy tylko o to, aby zwrócili go bez żadnych konsekwencji. Byle był w domu cały i zdrowy - dodaje Pani Nikola. Właścicielka za oddanie konia wyznaczyła już kwotę 5 tysięcy złotych.

Właścicielka błaga o pomoc! Prosimy o podanie informacji dalej.


Znaki szczególne:

  • Biała plamka na tylnym prawym stawie skokowym
  • Wystające żebra ze względu na wiek
  • Tylna prawa noga zgrubiona po flegmonie
  • Zapadnięty kłąb
  • Pieprzyk na nosie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.