Pożar wysypiska śmieci pod Sulechowem. W akcji 11 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

29 wrzesień 2018
Autor: 

W sobotę, 29 września, około godziny 9 do dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze składowanych odpadów na wysypisku śmieci pod Sulechowem. Pożar dynamicznie się rozprzestrzeniał i zagrażał składowanym w pobliżu oponom. Słup gęstego, czarnego dymu widoczny był m. in. z Zielonej Góry oraz Świebodzina.

W wyniku pożaru spłonęło ok. 250 metrów kwadratowych posortowanych odpadów. Sytuacja była bardzo dynamiczna, na miejsce zdarzenia sukcesywnie przybywały kolejne zastępy straży pożarnej. Strażacy pracowali w aparatach ochronny dróg oddechowych. W celu zachowania ciągłości podawania środka gaśniczego na miejsce zadysponowano cysternę o pojemności 25 tysięcy litrów wody. 

Akcję gaśniczą wspierali pracownicy wysypiska, któzy przy pomocy fadromy rozgarniali płonące śmieci. - W akcji udział brało 11 zastępów straży pożarnej. Pożar został opanowany około godziny 11. Płonęły odpady komunalne.  - podaje bryg. Maksymilian Koperski - Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Na czas akcji gaśniczej miejsce zdarzenia zabezpieczali zielonogórscy policjnci. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w skrzynce elektrycznej, która znajdowało się nieopodal składowanych odpadów. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u