Pijani nastolatkowie skradzionym autem rozbili 12 pojazdów (ZDJĘCIA)

02 październik 2018
Autor: 
Pijani nastolatkowie skradzionym autem rozbili 12 pojazdów Redakcja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 października, około godziny 22:40 na ulicy Monte Cassino w Zielonej Górze. Pijani nastolatkowie jadąc skradzionym samochodem rozbili 12 aut zaparkowanych wzdłuż drogi. Obaj zostali już zatrzymani, jeden z nich był poszukiwany.

Pijani nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat jadąc samochodem osobowym marki Opel uszkodzili po drodze 12 prawidłowo zaparkowanych pojazdów. - Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali kilku świadków zdarzenia. W pewnym momencie na widok mundurowych dwie osoby spośród zgromadzonych zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu zostały one zatrzymane - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Od zatrzymanych czuć było wyraźną woń alkoholu. Po badaniu trzeźwości wszystko było już jasne. 17-latek miał 0,84 promila, a młodszy 0,83. Dodatkowo po sprawdzeniu ich danych w policyjnych bazach okazało się, że 16-latek był osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Nastolatkowie zostali zatrzymani. 17-latek trafił do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, natomiast 16-latka przewieziono do Izby Dziecka w Gorzowie Wielkopolskim.

Obecnie policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, między innymi kto kierował pojazdem. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia mundurowych, że był to 17-latek, odpowie on za spowodowanie 12 kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości. - Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Decyzję w sprawie nieletniego podejmie natomiast sąd rodzinny - podaje Stanisławska. W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie, do Komendy Miejskiej Policji zgłosił się ojciec 16-latka. Podczas legitymowania mężczyzny, okazało się że jest on poszukiwany.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u