Strażackie ćwiczenia taktyczno-bojowe "Wędrzyn - Jesień 2018" (ZDJĘCIA)

15 październik 2018
Autor: 
Strażackie ćwiczenia taktyczno-bojowe "Wędrzyn - Jesień 2018" KW PSP Gorzów Wlkp.

Od 8 do 9 października na terenie poligonu w Wędrzynie przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno-bojowe z zakresu wielkopowierzchniowych pożarów lasów dla kompani gaśniczej "LUBUSKA" wchodzącej w skład Centralnego Odwodu Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej. W ćwiczeniach udział wzięło 30 pojazdów i 90 strażaków.

- Scenariusz ćwiczenia przewidywał realne uruchomienie centralnego odwodu operacyjnego, koncentracje sił z terenu województwa, przejazd kolumną pojazdów na miejsce pożaru oraz długotrwałe prowadzenie działań gaśniczych - mówi kpt. Dariusz Szymura, kierownik ćwiczeń z ramienia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. Strażacy w warunkach bojowych sprawdzili siebie oraz sprzęt, którym dysponują.

Kompanią gaśniczą, która realizowała założenie dowodził mł. bryg. Paweł Renicki, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie. Manewry zakończyły się cyklem wykładów. Jeden z nich przeprowadził Jan Kaczmarowski z Lasów Państwowych w Warszawie. Dotyczył on poruszania się po obszarach leśnych w sytuacji pożarowej oraz umiejętności czytania map.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.