Pożar budynku Piekarni Cichej Kobiety. Ewakuowano jedną osobę (ZDJĘCIA, FILM Z DRONA)

16 październik 2018
Autor: 
Pożar budynku Piekarni Cichej Kobiety. Ewakuowano jedną osobę Redakcja

Pożar wybuchł kilka minut przed godziną 13:00 w znanym zielonogórskim lokalu przy ulicy Fabrycznej 13. Ogniem objęte było poddasze budynku. Z chwilą przyjazdu pierwszych zastępów straży pożar był już mocno rozwinięty.

Do pożaru doszło podczas prac remontowych prowadzonych przez właściciela. Kłęby gęstego dymu widoczne były z różnych części miasta. Z uwagi na drewniane poddasze pokryte papą termozgrzewalną pożar błyskawicznie się rozprzestrzeniał. Ponadto języki ognia wychodziły na zewnątrz budynku.

Na dachu budynku przebywała jedna osoba. Została ona ewakuowana przez strażaków przy pomocy drabiny mechanicznej. Przypuszczano, że mężczyzna podtruł się dymem. Został on przekazany pod dalszą opiekę zespołowi pogotowia.

Wszyscy ratownicy biorący udział w akcji gaśniczej pracowali w aparatach powietrznych w celu odizolowania się od trujących gazów pożarowych i dymu. W celu prowadzenia skuteczniejszej akcji gaśniczej strażacy przy pomocy pilarek spalinowych wykonali kilka otworów w dachu budynku.

W pobliżu miejsca zdarzenia sieć hydrantowa była bardzo uboga. Cały czas istniało ryzyko przerwania ciągłości podawania środka gaśniczego. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została wówczas cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów wody.

Po zakończeniu działań gaśniczych przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów budynku. Ponadto wszystkie, tlące się przedmioty strażacy musieli dokładnie przelać wodą.

Na czas działań strażaków ulica Fabryczna była zamknięta dla ruchu pojazdów. Teren akcji zabezpieczali policjanci.

Godzina 15:50 - Strażacy zakończyli już swoje działania, wszystkie zastępy powróciły do jednostek. Ulica Fabrycza jest już przejazdna, ruch odbywa się bez większych utrudnień.

Film z drona - materiał dzięki uprzejmości: Radio Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u