Zielona Góra: Uczniowie bili rekord w udzielaniu pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)

16 październik 2018
Autor: 
Zielona Góra: Uczniowie bili rekord w udzielaniu pierwszej pomocy Redakcja

We wtorek, 16 października, na zielonogórskim deptaku po raz pierwszy zorganizowano otwartą akcję bicia rekordu w jednoczenym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W akcję zaangażowało się blisko 230 osób.

Do próby pobicia rekordu przystąpili uczniowie z zielonogórskich szkół średnich, strażacy-ochotnicy z Jarogniewic oraz mieszkańcy miasta. Punktualnie od godziny 12:00 przez 30 minut prowadzili oni nieprzerwaną resuscytację na przygotowanych fantomach.

- Akcja ma charakter ogólnopolski. W jej organizację włączyliśmy się razem z zielonogórskim Ekonomikiem. Młodzież bardzo pozytywnie odpowiedziała na moją prośbę. Liczymy, że uda się pobić rekord - mówił Łukasz Frączkiewicz, ratownik medyczny i koordynator akcji.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem akcji jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy oraz uświadamianie społeczeństwa na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom, u których doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Ze wstępnych informacji zebranych przez WOŚP wynika, że w pobicie rekordu zaangażowało się 105 902 osób. Ostateczny rezultat akcji poznamy jednak dopiero w połowie przyszłego tygodnia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.