29-letni zielonogórzanin próbował ukraść AED z ratusza i szpitala

19 październik 2018
Autor: 
29-letni zielonogórzanin próbował ukraść AED z ratusza i szpitala KMP Zielona Góra

Policjanci z Komisariatu I w Zielonej Górze w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, który kilkakrotnie próbował zabrać urządzenie AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny z budynku Ratusza Miejskiego, a także Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Zielonogórscy policjanci otrzymali zgłoszenia od pracowników ratusza i szpitala o mężczyznach, którzy próbowali zabrać dostępne w tych instytucjach urządzenia AED - automatyczny defibrylator zewnętrzny - służące do ratowania osób, u których doszło do zatrzymania krążenia. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci szybko przekonali się, że w obydwu przypadkach chodzi o jedną osobę. Ustalili jego tożsamość - to 29-letni zielonogórzanin - i rozpoczęli działania żeby go zatrzymać. 29-latek był już znany Policji i wcześniej notowany za podobne przestępstwa oraz przestępstwa narkotykowe.

Bardzo szybko okazało się też, że mężczyzna przebywa poza Zieloną Górą w różnych częściach kraju. Gdy tylko pojawił się w Zielonej Górze, natychmiast został zatrzymany. Był zaskoczony, a policjantom tłumaczył, że chciał użyć urządzeń, żeby się trochę podleczyć i m.in. zmierzyć sobie ciśnienie.

-  29-latek usłyszał pięć zarzutów usiłowania kradzieży. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze został objęty policyjnym dozorem. - dodaje podinsp. Małgorzata Stanisławska - Rzecznik Prasowy KMP w Zielonej Górze.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u