Zderzenie samochodu osobowego z busem w centrum Zielonej Góry

19 październik 2018
Autor: 
Zderzenie samochodu osobowego z busem w centrum Zielonej Góry Redakcja

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 października, około godziny 16:10 na Alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa pojazdy Peugeot 807 oraz Opel Vivaro. Dwie osoby są diagnozowane w karetkach pogotowia.

Zdarzenia miało miejsce na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Wandy. Kierujący busem marki Opel Vivaro prawdopodobnie wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Wandy wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy Peugeot 807, doszło do zderzenia czołowo-bocznego w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Zielonej Górze, dwa zespoły pogotowia oraz trzy patrole policji. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacja ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych.

Ratownicy medyczni zajęli się dwiema osobami, które diagnozowane były w karetkach pogotowia. Przybyli na miejce policjanci kierowali ruchem, który z racji godzin szczytu był wzmożony. Nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek, wszystko zależy od stanu zdrowia osbób poszkodwonych. 

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się jednym pasem.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u