Zderzenie samochodu osobowego z busem w centrum Zielonej Góry

19 październik 2018
Zderzenie samochodu osobowego z busem w centrum Zielonej Góry Redakcja

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 października, około godziny 16:10 na Alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa pojazdy Peugeot 807 oraz Opel Vivaro. Dwie osoby są diagnozowane w karetkach pogotowia.

Zdarzenia miało miejsce na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego z ulicą Wandy. Kierujący busem marki Opel Vivaro prawdopodobnie wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Wandy wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy Peugeot 807, doszło do zderzenia czołowo-bocznego w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Zielonej Górze, dwa zespoły pogotowia oraz trzy patrole policji. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz neutralizacja ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych.

Ratownicy medyczni zajęli się dwiema osobami, które diagnozowane były w karetkach pogotowia. Przybyli na miejce policjanci kierowali ruchem, który z racji godzin szczytu był wzmożony. Nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek, wszystko zależy od stanu zdrowia osbób poszkodwonych. 

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się jednym pasem.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.