Antyterroryści zatrzymali groźnego Rosjanina w Zielonej Górze. Brutalnie pobił obywatela Australii (FILM)

26 październik 2018
Policja

Zielonogórscy kryminalni wraz z antyterrorystami z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali w Zielonej Górze obywatela Rosji podejrzanego o brutalny rozbój na obywatelu Australii. W tym samym czasie identyczna akcja miała miejsce w Olszytnie. 34-latek i jego o 4 lata starszy kompan usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w sierpniu tego roku. To wtedy obywatel Australii przyleciał do Polski w interesach. Kiedy zatrzymał się w hotelu został podstępnie zwabiony do jednej z restauracji w centrum Warszawy przez swojego dawnego znajomego.

- Jak twierdzi pokrzywdzony na pewnym etapie rozmowy nagle otoczyło go kilku rosłych mężczyzn. Po krótkiej wymianie zdań napastnicy najpierw zaczęli bić pokrzywdzonego pięściami po twarzy i głowie, a chwilę później wzięli krzesło z sali i wielokrotnie uderzali nim swoją ofiarę po całym ciele. Kiedy pokrzywdzony upadł, mężczyźni zabrali mu warty ponad 6000 złotych telefon, portfel z 350 euro, 1200 złotych oraz dokumentami, po czym uciekli - mówi nadkom. Robert Szumiata z warszawskiej policji.

Brutalnym rozbojem zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu warszawskiego śródmieścia. To oni ustalili kim są sprawcy oraz gdzie aktualnie przebywają. Pierwszy z mężczyzn został namierzony w Olsztynie, a drugi w Zielonej Górze. W związku z faktem, iż w grę wchodziło zatrzymanie osób niebezpiecznych i o bogatej przeszłości kryminalnej niezwykle ważne było dokładne zaplanowanie akcji i zgranie w jej w czasie.

Realizację zatrzymania 38-latka przebywającego w Zielonej Górze przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. W tym samym czasie identyczna akcja odbyła się w Olsztynie. Dynamiczne i sprawne zatrzymanie mężczyzn kompletnie ich zaskoczyło.

Obywatele Rosji zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, gdzie śledczy postawili im zarzut rozboju. - Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na 3 miesiące - dodaje nadkom. Szumiata.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u