Uwaga kierowcy! Zablokowana autostrada A2 w kierunku Poznania. Ruch blokuje przyczepa (ZDJĘCIA)

27 październik 2018
Zablokowana autostrada A2 w kierunku Poznania. Ruch blokuje przyczepa OSP Lutol Suchy

Przyczepa ciężarówki przewróciła się na autostradę A2 na wysokości Trzciela w sobotę, 27 października, o godzinie 11:30. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz policję. Droga w kierunku Poznania jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło na 90 kilometrze autostrady na wysokości miejscowości Trzciel. Podczas jazdy w ciągniku siodłowym marki Man pękła przednia opona. Gdy kierowca zjeżdżał na pobocze, uderzył w barierki. Wtedy jedna z przyczep przewróciła się na całą szerokość jezdni.

Ponadto w wyniku uderzenia o bariery energochłonne uszkodzony został bak ciężarówki. Na drogę wyciekło dużo litrów oleju napędowego oraz inne płyny eksploatacyjne. Na miejscu pracują już strażacy z Międzyrzecza oraz policjanci. Wspomagają ich ochotnicy z pobliskich jednostek w Lutolu Suchym oraz Brójcach.

Strażacy zneutralizowali już większość rozlanych cieczy ropopochodnych. Wkrótce na koła podnoszona będzie przyczepa. Trasa w kierunku Poznania jest zablokowana. Wytyczono objazd od węzła Jordanowo do węzła Trzciel.

Godzina 15:30 - Służby odblokowały lewy pas ruchu. Na trasie cały czas występują długie korki. Zarządca autostrady szacuje się, że utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 19:00.

Godzina 17:00 - Przyczepa razem z ciągnikiem siodłowym została zabrana z miejsca zdarzenia. Na autostradzie nie ma już żadnych utrudnień.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u