Pijany kierowca na autostradzie A2. Miał do domu 3 km, pojechał o 150 za daleko

13 listopad 2018
Autor: 
Pijany kierowca na autostradzie A2. Miał do domu 3 km, pojechał o 150 za daleko KPP Świebodzin

W ciągu jednej doby dwóch nietrzeźwych kierujących doprowadziło do zdarzeń drogowych na terenie powiatu świebodzińskiego. Jedno z nich miało miejsce na autostradzie A2 tuż przy węźle Jordanowo. Kierujący, który miał do domu około 3 kilometry pojechał za daleko o prawie 150 km. W swoim organizmie miał on ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kierujący 48-latek doprowadził do zdarzenia drogowego na autostradzie A2 w pobliżu węzła Jordanowo. - Policjanci postanowili przebadać go alkomatem. Urządzenie w wydychanym powietrzu wskazało u mężczyzny 0,56 mg/l alkoholu, czyli ponad promil - mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe były nietrzeźwe. Grupa ta spożywała alkohol nad jeziorem znajdującym się w pobliżu ich miejsca zamieszkania (około 3 km), czyli miejscowości Brzeźno w powiecie poznańskim (woj. Wielkopolskie). Jednakże w ich stanie błędnie odczytali nawigację i dojechali aż do węzła autostrady w Jordanowie w województwie lubuskim, czyli blisko 150 kilometrów dalej niż planowali.

- Drugi z mężczyzn, który doprowadził do zdarzenia drogowego będąc w stanie nietrzeźwości w wydychanym powietrzu miał 0,92 mg/l alkoholu, czyli ponad 1,8 promila - dodaje Ruciński. Kierując samochodem osobowym doprowadził on do uszkodzenia innego auta na jednej z ulic w Świebodzinie.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz obowiązek wpłaty minimum 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Ofiarom Przestępstw i Pomocy Postpenitencjarnej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u