Kradzieże zarejestrowane przez monitoring (ZDJĘCIA i FILM)

20 listopad 2018
Lubuska Policja

Dzięki sprawnemu działaniu i błyskawicznej wymianie informacji, sulęcińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sprzętu elektronicznego i paliwa o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 13 listopada dyżurny sulęcińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży sprzętu elektronicznego na jednej ze stacji paliw w miejscowości Torzym. Pracownik stacji przeglądając zapis z monitoringu zorientował się, że ten sam mężczyzna już wcześniej okradał stację. Jego łupem padło CB radio, nawigacja oraz olej silnikowy. Złodziej nie omieszkał również zatankować samochodu na koszt stacji. Krótko po zgłoszeniu kradzieży w Torzymiu policjanci przyjęli jeszcze jedno zawiadomienie. Tym razem chodziło o kradzież telewizora i nawilżacza powietrza z sulęcińskiego elektromarketu. Kryminalni ruszyli do działania. W obu przypadkach Policja dysponowała zapisem z monitoringu, na którym widoczny był sprawca. Wszystkie patrole zapoznane zostały z jego wizerunkiem. To właśnie dzięki sprawnej wymianie informacji następnego dnia udało się zatrzymać mężczyznę. Patrol Policji na jednej z dróg zauważył pojazd z urwanym kołem. Kierującym okazał się 23–latek, którego funkcjonariusze rozpoznali jako sprawcę kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany. W toku czynności operacyjno–rozpoznawczych sulęcińscy kryminalni ustalili, że mężczyzna dokonał również kradzieży słuchawek oraz akcesoriów komputerowych w innym sklepie ze sprzętem elektronicznym. 23–latek przyznał się do postawionych mu zarzutów kradzieży. Dzięki czujności i szybkiej reakcji Policji, większość przedmiotów udało się odzyskać. O wymiarze jego kary zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: sierż. Klaudia Richter Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.