36-latek wykorzystał seksualnie niepełnosprawnego 12-latka. Został już zatrzymany

22 listopad 2018
Autor: 
36-latek wykorzystał seksualnie niepełnosprawnego 12-latka. Został już zatrzymany Redakcja/zdjęcie poglądowe

Jak informuje gorzowianin.com, policjanci zatrzymali już mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu wykorzystał seksualnie 12-letniego chłopca z porażeniem mózgowym w Kłodawie. 36-letni Grzegorz J. usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że do tego wstrząsającego wydarzenia doszło w nocy z piątku 16 listopada na sobotę 17 listopada w jednym z domów jednorodzinnych w podgorzowskiej Kłodawie. 36-letni Grzegorz J. wykorzystał nieobecność matki oraz dziadka niepełnosprawnego 12-latka.

- Mężczyzna pomagał w pracach gospodarczych dziadkowi chłopca, kiedy skończyli pracę poszli do domu i zaczęli spożywać alkohol. W pewnym momencie dziadek źle się poczuł i pojechał do szpitala razem z matką 12-latka. W mieszkaniu została babcia i rodzeństwo chłopca. Tę sytuację wykorzystał wówczas 36-letni mężczyzna. Kiedy matka wróciła do domu, nakryła mężczyznę w łóżku ze swoim dzieckiem w jednoznacznej sytuacji – mówi dla gorzowianin.com Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Po tym, jak mężczyzna został nakryty w łóżku z 12-letnim chłopcem, uciekł z mieszkania. Przez kilka dni był poszukiwany przez policję. W końcu w czwartek, 22 listopada, funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego Grzegorza J. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i zatrzymany.

- Oskarżony usłyszał zarzut doprowadzenia do innej czynności seksualnej osoby małoletniej poniżej lat 15 i wykorzystania jej nieporadności. Najprościej mówiąc mężczyzna będzie odpowiadał za to, że wykorzystał seksualnie niepełnosprawnego chłopca. Nie przyznał się do winy, twierdził że nic nie pamięta z uwagi na wypity alkohol - komentuje Agnieszka Hornicka-Mielcarek z gorzowskiej prokuratury.

W toku postępowania śledczy będą również sprawdzać czy doszło do gwałtu. W piątek, 23 listopada, zostanie skierowany wniosek do sądu o tymczasowy, 3-miesięczny areszt mężczyzny. Grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

Źródło: Gorzowianin.com

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u