Zielonogórscy strażacy zatrzymali pijanego kierowcę. Nie miał siły dmuchnąć w alkomat

22 listopad 2018
Autor: 
Zielonogórscy strażacy zatrzymali pijanego kierowcę. Nie miał siły dmuchnąć w alkomat KMP Zielona Góra

Mężczyzna nieustannie zwalniał albo przyspieszał, aby już po chwili jechać po chodniku. W centrum miasta zatrzymali go strażacy. Policjanci próbowali przebadać go alkomatem, lecz zatrzymany nie miał siły dmuchnąć w alkomat.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 listopada. Strażacy z jednej z zielonogórskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych jadący przez centrum miasta zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Mercedes, który jechał ze zmienną prędkością. Mężczyzna co chwila zwalniał albo przyspieszał, a na dodatek wjeżdżał na chodnik. Podejrzewając, że kierujący może być pijany strażacy od razu powiadomili policję.

W pewnym momencie kierujący osobówką chcąc skręcić w boczną uliczkę zatrzymał się aby przepuścić inne pojazdy. - Tę chwilę wykorzystali strażacy, którzy podbiegli do samochodu i poprosili o wyłączenie silnika. Mężczyzna wykonał ich polecenie, po czym wysiadł z samochodu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Od mężczyzny wyraźnie było czuć woń alkoholu. Już po chwili we wskazane miejsce przybył patrol policji. Funkcjonarusze zatrzymali mężczyznę i przetransportowali na badanie alkomatem do Komendy Miejskiej Policji. Niestety nie miał miał sił dmuchnąć w urządzenie, dlatego niezbędnym okazało się pobranie krwi.

- Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. W takim przypadku obligatoryjnie zasądzana jest grzywna w wysokości minimum 5000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata - komentuje Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u