Poważny wypadek w Janowcu koło Sulechowa. Auto roztrzaskało się na drzewie (ZDJĘCIA)

23 listopad 2018
Autor: 
Poważny wypadek w Janowcu koło Sulechowa. Auto roztrzaskało się na drzewie Redakcja

Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 listopada, po godzinie 22:00. Na drodze pomiędzy Klępskiem, a Janowcem kierujący osobowym BMW wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Pojazd został kompletnie zniszczony. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni kierujący pojazdem marki BMW jechał od strony Klępska. Na stosunkowo ostrym zakręcie z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z trasy i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Zderzenie było bardzo mocne, co zdecydowanie widać po rozbitej osobówce. Najbardziej zniszczony został przód samochodu. Ponadto z BMW na jezdnię wypadł silnik, a elementy karoserii były porozrzucane dookoła miejsca wypadku. W aucie podróżowały trzy osoby.

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z Sulechowa oraz pobliskich ochotników z Babimostu i Nowego Kramska. Wówczas okazało się, że pasażerki opuściły pojazd o własnych siłach, a kierowca jest w nim uwięziony. Strażacy szybko zabezpieczyli rozbite BMW, a następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych stopniowo wykonywali dostęp do poszkodowanego. Pod koniec wycięty został również dach osobówki. W międzyczasie na miejsce przyjechały zespoły pogotowia z Sulechowa oraz Zbąszynka.

- Najbardziej ranny 24-letni kierowca ze złamanym obojczykiem oraz pasażerki w wieku 17 i 18 lat, które nie doznały poważnych obrażeń, zostali przetransportowali do najbliższych szpitali - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji. Dwie osoby trafiły do lecznicy w Zielonej Górze, a jedna do Nowego Tomyśla. Patrząc na zdjęcia zniszczonej osobówki, aż trudno uwierzyć, że nikt nie zginął.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalali wszystkie okoliczności tego wypadku. Obecni byli również ochotnicy z Nowego Kramska, ich zadaniem było oświetlanie terenu działań.

Godzina 10.00: Kierującemu pobrana została krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków. - Wiemy już, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem marihuany. Kierowcy BMW grozi do dwóch lat więzienia - informuje podinsp. Stanisławska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u