Pijani, z sądowym zakazem oraz jadący z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym...

23 listopad 2018
Autor: 
Pijani, z sądowym zakazem oraz jadący z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym KPP Krosno Odrzańskie

W ciągu kilku dni policjanci powiatu krośnieńskiego udaremnili dalszą jazdę sześciu kierowcom. Wśród skontrolowanych byli kierujący pod wpływem alkoholu, posiadający sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jadący z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Policjanci w związku z kontrolami zatrzymali dwa prawa jazdy, ukarali dwie osoby mandatem karnym, natomiast w pozostałych przypadkach dalsze decyzje będą zależne już od sądu.

Zatrważające jest to, że pomimo wielu akcji kontrolno – pomiarowych prowadzonych przez policjantów powiatu krośnieńskiego, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy świadomie łamią przepisy. Tylko w przeciągu kilku dni, 17-22 listopada, funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę sześciu kierowcom. Wśród kontrolowanych byli kierujący pod wpływem alkoholu, jadący na zakazie czy też z nadmierną prędkością.

W sobotę, 17 listopada, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał o 52 km/h szybciej niż powinien. Kierowca poza utratą prawa jazdy, otrzymał także 500 zł mandatu karnego. W tym samym dniu funkcjonariusze Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego krośnieńskiej komendy zatrzymali do kontroli 48-letniego kierowcę ciężarówki, który jak się okazało miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Auto trafiło na policyjny parking, a on sam za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do kolejnego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w poniedziałek, 19 listopada. Policjanci patrolówki z Krosna Odrzańskiego podczas kontroli kierowcy Opla sprawdzili także jego stan trzeźwości. Urządzenie wykazało, że ma on blisko pół promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze za jazdę w stanie po użyciu alkoholu zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Ten sam patrol po kilku godzinach zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę VW Touran holującego samochód marki VW Passat, za kierownicą którego siedział 26-latek posiadający sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W obu przypadkach samochody zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym. Sprawy znajdą finał w sądzie.

Z kolei w czwartek, 22 listopada policjanci drogówki udaremnili dalszą jazdę rowerzyście, którego badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Natomiast policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Gubina zatrzymali motorowerzystę od którego czuć było woń alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało, że ma w organizmie przeszło pół promila alkoholu. Ponadto jak wynikało z systemów informatycznych ma on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W jego przypadku sprawą zajmie się sąd.

- Przypominam, że zgodnie z kodeksem karnym: "Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5." - dodaje asp.szt. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje

  Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje

  Sytuacja finansowa wielu gmin w Polsce jest tragiczna. Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje. Samorządy muszą mierzyć się z podwyżkami cen usług, paliw czy dostaw energii. Gmina Krosno Odrzańskie jest w gronie kilkuset samorządów o charakterze miejsko-wiejskim, które dzisiaj mają potężny problem z dopięciem budżetu w zakresie wydatków bieżących.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u