Śmiertelnie potrącił rowerzystę, był pod wpływem amfetaminy

22 listopad 2018
Autor: 
Śmiertelnie potrącił rowerzystę, był pod wpływem amfetaminy pixabay.com

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który 8 marca br. doprowadził do śmiertelnego wypadku na trasie Strzeszowice - Królów, na Drodze Krajowej numer 12

Wszystko wydarzyło się 8 marca 2018 r. na trasie Strzeszowice - Królów, na Drodze Krajowej nr 12, kierujący pojazdem Mazda bedąc pod wpływem amfetaminy nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, prowadził pojazd z nadmierną prędkością, wskutek czego doprowadził do potrącenia przemieszczającego się rowerzysty, który w następstwie zdarzenia doznał wielonarządowych obrażeń ciała, w wyniku których zmarł.

Jak ustalono, ilość amfetaminy w organizmie oskarżonego wpływała na układ nerwowy jak alkohol, w stężeniu powyżej 0,5 promila alkoholu. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2000 zł.

Mężczyźnie godzi teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u